Mieszkańcy, turyści i kuracjusze od 25 czerwca mogą korzystać z nowej atrakcji uzdrowiskowej, która pojawiła się na terenie Parku Zdrojowego. To jeden z największych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.


Kompleks położony jest w południowej części Buska-Zdroju, na terenie nowego Parku Zdrojowego. To świetna forma relaksu dla tych osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek połączony z dbaniem o zdrowie. Inhalacje w tężniach solankowych dostarczają naszemu organizmowi wiele niezbędnych mikroelementów  i wspomagają leczenie różnych chorób. Tężnia solankowa to sposób na problemy z drogami oddechowymi, tarczycą i ciśnieniem, a także łagodzi objawy alergii i astmy. W obiekcie organizowane są również koncerty oraz inne wydarzenia kulturalne.

- Moim zdaniem nowy obiekt jest odpowiedzią na oczekiwania kuracjuszy. Osoby, które przebywają w sanatorium chcą także korzystać z dodatkowych atrakcji. Tężnia solankowa poza walorami rekreacyjnymi pozytywnie wpływa także na nasze zdrowie i samopoczucie. To z pewnością docenią zarówno mieszkańcy, turyści, jak i kuracjusze – powiedział Michał Płatek prezes zarządu Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Zwiedzający mogą odwiedzać Tężnie przez cały tydzień od godz. 10.00 do godz. 21.00