Skorzystaj z rabatu -15% na zimowy pobyt leczniczy w Uzdrowisku Busko-Zdrój. Dzięki szerokiej ofercie zabiegów leczniczych poprawisz swoje zdrowie i wzmocnisz odporność. Oferta ważna w styczniu i lutym 2022r.

Uzdrowisko Busko-Zdrój położne jest na malowniczym Ponidziu, w samym sercu strefy uzdrowiskowej miasta Busko-Zdrój. Dzięki lokalizacji panuje tutaj wyjątkowy klimat, a otoczenie Parku Zdrojowego sprawia, że jest tu pięknie o każdej porze roku.

REHABILITACJA DOBRANA DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB KURACJUSZA
Oferowane przez uzdrowisko Busko-Zdrój zabiegi mają szerokie spektrum działania, dzięki temu skutecznie pomagają osobom ze schorzeniami układu oddechowego, kardiologicznymi i neurologicznymi. Prowadzone zajęcia są również dedykowane pacjentom z chorobami dermatologicznymi jak np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy trądzik. Zdrowotnego wsparcia w uzdrowisku mogą szukać kuracjusze z chorobami zwyrodnieniowymi stawów i reumatycznymi. Aktywności wykonywane pod okiem fizjoterapeuty mają korzystny wpływ na tzw. pompę mięśniowo-naczyniową, dzięki czemu usprawnia się krążenie krwi oraz odpływ limfy naczyniami chłonnymi. Oferowane przez uzdrowisko ćwiczenia rozwijają zdolności reagowania mięśni na bodźce układu nerwowego oraz utrzymują ich prawidłową długość i elastyczność. Kuracja ruchowa korzystnie wpływa na organizm, pozwala ograniczyć ryzyko schorzeń sercowo-naczyniowych, powstrzymuje i opóźnia rozwój nadciśnienia tętniczego, zmniejsza ryzyko otyłości, wspiera funkcje metaboliczne i pozytywnie wpływa na ruchomość stawów i kości. Odwiedzając Uzdrowisko Busko-Zdrój można korzystać z całorocznej oferty rehabilitacyjno-ruchowej w obiektach leczniczych oraz cieszyć się spacerami i czasem na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu Parku Zdrojowego.

BOGACTWA NATURY WSPIERAJĄCE ZDROWIE
Największymi bogactwami Uzdrowiska Busko-Zdrój są źródła wód siarczkowych i solanek jodkowych. Dzięki nim Uzdrowisko Busko-Zdrój jest jednym z najbardziej znanych ośrodków leczenia balneologicznego w Polsce. W ramach balneoterapii kuracjusze mogą poddawać się zabiegom takim jak: kąpiele w wodach siarczkowych i solance jodkowej, zawijanie borowinowe, fasony siarczkowe czy kąpiele kwasowęglowe. Odwiedzający sanatoria mogą także skorzystać z inhalacji indywidualnych z wykorzystaniem solanki jodkowej. Efekty leczenia balneologicznego utrzymują się przez około 9 miesięcy od zakończenia kuracji. Warto podkreślić, że balneoterapia jest zdecydowanie mniej obciążająca od leczenia farmakologicznego i ma mniej działań ubocznych.

OKULISTYKA JEDNEGO DNIA
Uzdrowisko Busko-Zdrój oprócz działalności stricte sanatoryjnej jest także miejscem świadczenia usług medycznych. Od 2017 roku w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym GÓRKA funkcjonuje Oddział Okulistyczny, gdzie przeprowadzane są zabiegi w ramach okulistyki jednego dnia. Jest to system, w którym pacjent poddany jest zabiegowi i wypisywany do domu w tym samym dniu. W ramach chirurgii jednego dnia pacjenci mogą skorzystać z zabiegu usunięcia zaćmy polegającemu na wymianie zmętnionej soczewki na sztuczną. Sam zabieg trwa około 15 minut. Na Oddziale Okulistycznym Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego GÓRKA, zabiegi okulistyki jednego dnia, wykonywane są w dwa weekendy danego miesiąca. Dziennie wykonuje się około 20 zabiegów. Kwalifikacji pacjenta dokonuje lekarz podczas wizyty, na której wyznaczany jest termin zabiegu.

Wybierając Uzdrowisko Busko-Zdrój kuracjusze zyskują dostęp do usług sanatoryjnych na najwyższym poziomie. Bogaty wachlarz dostępnych zabiegów daje możliwość ich doboru w oparciu o indywidualne potrzeby. Kąpiele siarczkowe i jodkowe, borowina, masaże, kinezyterapia, hydroterapia, światłolecznictwo, elektroterapia, ultrasonoterapia, magnetoterapia, termoterapia i wiele innych wpływają na poprawę kondycji organizmu oraz ogólnego samopoczucia.


Szczegółowe informacje o ofercie:
tel. 41 370 38 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Multimedia
Zapraszamy do obejrzenia ostatnich materiałów video