Email: *
Temat: *
Wiadomość: *
SlideBar
SlideBar

Email: *
Temat: *
Wiadomość: *

mod_form_rezerwacja

 

Specjalistyczny Szpital
Ortopedyczno - Rehabilitacyjny "Górka"
im. dr Szymona Starkiewicza

ul. dr Szymona Starkiewicza 1, 28-100 Busko-Zdrój,

tel. recepcja  41 370 34 00,
tel. kancelaria 41 378 40 18, fax: 41 378 14 47,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.szpitalgorka.pl

Tradycja leczenia niepełnosprawnych dzieci od 1926r.


Obiekt położony jest malowniczo na wzgórzu na terenie uzdrowiska, w pełni zagospodarowany dla potrzeb dzieci i młodzieży. Na terenie parku znajduje się kompleks boisk, kominek, plac zabaw, małe jeziorko oraz alejki służące spacerom w ciszy lasu, a zimą są to wspaniałe zjeżdżalnie dla dzieci na sankach.

Szpital jest po gruntownej modernizacji, posiada 4 nowocześnie urządzone oddziały łóżkowe, blok operacyjny, poradnie specjalistyczne oraz bazę rehabilitacyjną wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt, basen rehabilitacyjny i zabiegi balneologiczne.

Kadra medyczna i pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje i doświadczenie w postępowaniu z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną.

Zakres świadczeń stacjonarnych i ambulatoryjnych:

1. Kompleksowe leczenie rehabilitacyjne mózgowego porażenia dziecięcego i pozostałych schorzeń narządu ruchu prowadzone jest indywidualnie dobraną metodą i obejmuje:
– kinezyterapię (ćwiczenia indywidualne i zbiorowe na salach i w basenie rehabilitacyjnym pionizację, naukę chodzenia wspomaganą przyrządami),
– masaże (klasyczny, mechaniczny, podwodny i wirowy),
– balneoterapię (kąpiele w wodach siarczkowych, okłady borowinowe),
– termoterapię (okłady żelowe)
– krioterapię miejscową,
– światłolecznictwo (sollux, solarium, laser)
– elektrolecznictwo (magnetronik oraz prądy: galwaniczny, impulsowy, neofaradyczny, diadynamiczny, interferencyjny, falujący, Kotza, Tensa, Traberta, wg. Nemeca)
– terapię zajęciową o różnorodnych formach usprawniania.

W przypadku przykurczów stawów i innych deformacji uniemożliwiających rehabilitację, stosujemy:
– farmakologiczne znoszenie spastyczności (wstrzyknięcia toksyny botulinowej).
– operacyjne wydłużanie ścięgien.

2. Pełny zakres chirurgii ortopedycznej: operacje skrzywień kręgosłupa, wrodzonego zwichnięcia stawów biodrowych, wrodzonych stóp końsko-szpotawych i płasko-koślawych, stanów po zapaleniach kości, wadliwie wygojonych złamań, korygowanie osi kończyn, wydłużanie i skracanie kości, usuwanie przykurczów stawów, wydłużanie, skracanie i przeszczepianie mięśni. Stosujemy własne techniki operacyjne skracające czas unieruchomienia pooperacyjnego.

3. Leczenie ortopedyczne zachowawcze.

4. Konsultacje ortopedyczne i rehabilitacyjne, diagnostyka, drobne zabiegi ortopedyczne i zabiegi rehabilitacyjne w systemie ambulatoryjnym.

Diagnostyka prowadzona jest na nowoczesnych aparatach: Rtg, USG, spirometr, analizatory krwi i moczu.

Współpraca z rodziną: prowadzone jest szkolenie rodziców przygotowujące do kontynuacji postępowania rehabilitacyjnego w domu. Szpital dysponuje własnymi kwaterami do wynajęcia dla rodziców i opiekunów.


Na miejscu działa Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju gdzie dzieci kształcą się w oparciu o program nauczania ze szkoł macierzystych. Kadra pedagogiczna posiada kwalifikacje z zakresu pedagogiki terapeutycznej i pełne przygotowanie do pracy z dziećmi specjalnej troski; w zespole pracuje psycholog i logopeda.

W pobliżu szpitala funkcjonuje ośrodek hipoterapii.